Vazifalar belgilab olindi
Poytaxtimizda Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi siyosiy kengashi ijroiya qo‘mitasining hududiy partiya tashkilotlari, xalq deputatlari mahalliy Kengashlaridagi deputatlik guruhlari, partiya faollari ishtirokida videokonferensiya bo‘lib o‘tdi.
Unda 2017-2021-yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasi hamda uni Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yilida amalga oshirishga oid Davlat dasturi, partiyaning joriy yilga mo‘ljallangan kompleks harakat dasturida belgilab berilgan ustuvor vazifalarning joylardagi ijrosi muhokama qilindi.
Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi siyosiy kengashi ijroiya qo‘mitasi raisi S.Turdiyev va boshqalar Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev rahbarligida hayotga tatbiq etilayotgan izchil islohotlar, amaliy sa’y-harakatlar yangi taraqqiyot marralarini egallash, zamon shiddatiga mos tarzda rivojlanish, xalqimiz manfaatlarini ta’minlashga qaratilgani bilan ahamiyatli ekanligini ta’kidladi.
Harakatlar strategiyasidagi beshta ustuvor yo‘nalishdan uchinchisi – iqtisodiyotni yanada rivojlantirish va liberallashtirish bevosita partiya dasturiy maqsad va vazifalari bilan hamohangligi qayd etildi. Mazkur chora-tadbirlarni amalga oshirish bo‘yicha partiya tomonidan aholi tomorqalaridan unumli foydalanishni ta’minlashga qaratilgan amaliy targ‘ibot-tushuntirish ishlari, kichik biznesni rivojlantirishga to‘siq bo‘layotgan muammolarni aniqlash va ularni hal etish bo‘yicha takliflar ishlab chiqish, turli sabablarga ko‘ra faoliyatini to‘xtatgan tadbirkorlik subyektlari faoliyatini tiklash masalalariga alohida e’tibor qaratilmoqda. Har oyda barcha tuman, shahar partiya tashkilotlari tomonidan kichik biznes va xususiy tadbirkorlik subyektlari va ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaliklari vakillari ishtirokida ochiq muloqotlar tashkil etib borish, aniqlangan muammolarni mutasaddi tashkilot va idoralar ko‘magida hal etish vazifasi belgilab olingan.
Joriy yilning yanvar-fevral oylarida tashkil etilgan ochiq muloqotlar samarasida ko‘plab tadbirkor va fermerlar faoliyati bilan bog‘liq muammolar joyida hal etildi.
Yig‘ilishda partiyaning deputatlik guruhlari tomonidan olib borilayotgan ishlar atroflicha tahlil qilinib, yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar yuzasidan tanqidiy fikrlar, ularni bartaraf etishga qaratilgan taklif va tavsiyalar bildirildi.

В Ташкенте прошла видеоконференция с участием представителей территориальных партийных организаций Исполнительного комитета политического совета Движения предпринимателей и деловых людей - Либерально-демократической партии Узбекистана, а также ее депутатских групп в местных кенгашах народных депутатов, активистов партии.
На мероприятии обсуждалось исполнение на местах Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах, а также Государственной программы "Год диалога с народом и интересов человека", приоритетных задач, намеченных в комплексной программе действий партии на текущий год.
Председатель Исполнительного комитета политического совета Движения предпринимателей и деловых людей - Либерально-демократической партии Узбекистана С.Турдиев и другие отметили, что осуществляемые под руководством Президента нашей страны Шавката Мирзиёева последовательные реформы и практические действия значимы тем, что направлены на достижение новых рубежей, развитие в соответствии с требованием времени, обеспечение интересов народа.
Отмечалось, что третье из направлений Стратегии действий - дальнейшее развитие и либерализация экономики созвучно с программными целями и задачами партии. В рамках реализации поставленных задач партией уделяется особое внимание вопросам проведения практической информационно-разъяснительной работы, направленной на обеспечение эффективного использования приусадебных участков населения, разработке предложений по выявлению и устранению проблем, препятствующих развитию малого бизнеса, возобновления деятельности субъектов предпринимательства, приостановивших работу по различным причинам. Определена задача по ежемесячной организации всеми районными и городскими партийными организациями открытых диалогов с участием субъектов малого бизнеса и частного предпринимательства, представителей многоотраслевых фермерских хозяйств, решению выявленных проблем при содействии ответственных организаций и ведомств.
В результате проведенных в январе-феврале этого года открытых диалогов на местах было решено множество вопросов, связанных с деятельностью предпринимателей и фермеров.
На мероприятии была подробно проанализирована работа, проводимая депутатскими группами партии, высказаны критические мнения по поводу допущенных недостатков, а также предложения и рекомендации по их устранению.