2017 yil 5 sentyabr kuni Buxoro davlat universitetida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri o‘rinbosari M.Inoyatov Buxoro viloyatidagi oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi
2017-09-07
O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri tomonidan tasdiqlangan va O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi bilan kelishilgan “Oliy ta’lim tizimida yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishga qaratilgan chora-tadbirlar dasturi”ning 2-bandi asosida yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishda har oyda kamida bir marotaba yoshlar bilan ochiq muloqotlar o‘tkazish tizimi joriy etildi.
Ochiq muloqotda Buxoro davlat universiteti, Buxoro muhandislik-texnologiya instituti, Buxoro davlat tibbiyot instituti rektorlari, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Buxoro filialining direktori hamda professor-o‘qituvchi va talabalari ishtirok etdi. Tadbir ko‘tarinki ruhda, qizg‘in savol-javob tarzida bo‘lib o‘tdi.

5 сентября 2017 года в Бухарском Государственном университете заместитель Министра высшего и среднего специального образования М.Иноятов провел открытый диалог со студентами высших учебных заведений бухарской области.
2017-09-07
Была внедрена система проведения открытого диалога со студентами один раз в месяц по программе "Реализация мер государственной молодежной политики в системе высшего образования" утвержденного Министерством Высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан согласованного с председателем Центрального Советом Союза молодежи Узбекистан.
На открытом диалоге приняли участие ректоры всех высших учебных заведений Бухарской области, а также профессора, преподаватели, студенты.