Senator va deputatlar Denov tumanida aholi bilan muloqot o‘tkazmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zolari va Qonunchilik palatasi deputatlari Surxondaryo viloyati Denov tumanida aholi turmush tarzi bilan tanishmoqda.
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tomonidan 2017-yilning mamlakatimizda Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili, deb e’lon qilinishi yurtimizda inson qadri, huquq va manfaati ulug‘lanayotganining amaldagi ifodasi bo‘ldi. Senator va deputatlarning qabul qilinayotgan qonun va boshqa huquqiy-me’yoriy hujjatlarning joylardagi ijrosini o‘rganish, tahlil qilish, aholi talab va takliflari asosida kelgusi vazifalarni aniq belgilab olish maqsadida tashkil etilgan ushbu tadbir ana shunday ezgu g‘oyalarni keng targ‘ib etishga yo‘naltirilgani bilan ahamiyatlidir.
Tuman faollari, fuqarolar yig‘inlari raislari, tadbirkor va fermerlar bilan uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Spikeri N.Ismoilov va boshqalar Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yilining mazmun-mohiyati hususida atroflicha so‘z yuritdi. Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari rahbarlarining xalq bilan yuzma-yuz muloqot qilib, mavjud muammolarni yaqindan o‘rganayotgani fuqarolar tomonidan o‘rtaga tashlanayotgan masalalarga to‘g‘ri va o‘z vaqtida yechim topish, hududlarni har tomonlama rivojlantirish, aholi turmush darajasini tubdan yaxshilashda muhim ahamiyatga ega ekani ta’kidlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zolari, Qonunchilik palatasi va xalq deputatlari mahalliy Kengashlar deputatlaridan iborat guruhlar tumandagi barcha ta’lim va tibbiyot muassasalari, boshqa davlat va jamoat tashkilotlari faoliyati bilan yaqindan tanishmoqda. Aholi xonadonlarida bo‘lib, ular bilan dildan muloqot qilmoqda.
– "Sina” qishloq fuqarolar yig‘inidagi mahallalar, ta’lim muassasalari faoliyatini o‘rganish jarayonida o‘zini o‘zi boshqarish organlari faollari, tadbirkorlar, fermerlar, o‘qituvchi va o‘quvchilar, shifokorlar bilan suhbatlashdik, – deydi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati A.Toshqulov. – Oilalar farovonligini yuksaltirishga to‘siq bo‘layotgan kamchiliklar xususida atroflicha fikr almashdik. Tadbirning ikkinchi bosqichida mahalliy davlat va huquq-tartibot idoralarida bo‘lib, ularning faoliyati bilan tanishamiz. Shuningdek, xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhlari, doimiy komissiyalar faoliyatini o‘rganamiz. O‘rganish natijalari xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari va faollari ishtirokida muhokama etilib, mavjud muammo va kamchiliklarni hal etish choralari ko‘riladi.

Сенаторы и депутаты проводят встречи с населением
Члены Сената и депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан знакомятся с условиями жизни жителей Денауского района Сурхандарьинской области.
Объявление Президентом нашей страны Шавкатом Мирзиёевым 2017 года Годом диалога с народом и интересов человека явилось практическим воплощением того, что в нашей стране особое внимание обращается на права и интересы человека. Проводимые мероприятия значимы тем, что организованы в целях ознакомления сенаторами и депутатами на местах с исполнением принимаемых законов и других нормативно-правовых актов, более точного определения предстоящих задач на основе требований и предложений населения, широкого разъяснения предусмотренных в них гуманистических идей.
На встрече с активистами, председателями сходов граждан, предпринимателями и фермерами района Спикер Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан Н.Исмоилов и другие подробно остановились на целях и задачах Года диалога с народом и интересов человека. Отмечалось, что прямой диалог руководителей органов государственной власти и управления с народом, тщательное изучение возникающих вопросов имеет важное значение для правильного и своевременного разрешения выдвигаемых гражданами проблем, всестороннего развития регионов, коренного улучшения условий жизни населения.
Группы, состоящие из членов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, депутатов Законодательной палаты и местных Кенгашей народных депутатов, близко знакомятся с деятельностью всех образовательных и медицинских учреждений, других государственных и общественных организаций района. Посещают дома жителей, беседуют с людьми.
- В процессе изучения деятельности махаллей, образовательных учреждений на территории сельского махаллинского схода "Сина” мы беседовали с активистами органов самоуправления граждан, предпринимателями и фермерами, учителями и врачами, - говорит депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса А.Тошкулов. - Обменялись мнениями о преодолении недостатков, препятствующих повышению благосостояния семей. На втором этапе мероприятия планируем посещение органов государственной власти на местах и правоохранительных органов, изучение их деятельности. Вместе с тем будем изучать работу депутатских групп партий в районном Кенгаше народных депутатов, постоянных комиссий. Результаты будут обсуждены при участии депутатов районного Кенгаша народных депутатов и активистов, а также приняты меры по устранению имеющихся проблем и недостатков.