Partiya a’zolari mas’uliyati oshiriladi
O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Sirdaryo viloyati kengashining 2016-yildagi faoliyati yakunlari va 2017-yildagi ustuvor vazifalari muhokamasiga bag‘ishlangan plenumi bo‘lib o‘tdi.
Partiya viloyat kengashi va O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasidagi partiya fraksiyasi a’zolari, tuman va shahar partiya tashkilotlari vakillari ishtirok etgan plenumda Prezidentimizning Konstitutsiyamiz qabul qilinganining 24-yilligiga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi hamda mamlakatimizni 2016-yilda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning asosiy yakunlari va 2017-yilga mo‘ljallangan iqtisodiy dasturning eng muhim ustuvor yo‘nalishlariga bag‘ishlangan Vazirlar Mahkamasining kengaytirilgan majlisidagi ma’ruzalarida belgilab berilgan ustuvor yo‘nalishlardan kelib chiqadigan muhim vazifalar ijrosini ta’minlashga alohida e’tibor qaratildi.
Partiya viloyat kengashining o‘tgan yilgi faoliyati tanqidiy-tahliliy ko‘rib chiqilib, 2017-yildagi ustuvor vazifalar belgilab olindi. Plenumda «Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili» Davlat dasturini amalga oshirishda faol ishtirok etish, «Inson manfaatlari hamma narsadan ustun» degan g‘oyani izchil hayotga tatbiq etish, partiya tizimida fuqarolar, saylovchilar va elektorat bilan ochiq muloqotni yo‘lga qo‘yishning samarali usul va mexanizmlarini joriy etish kerakligi haqida so‘z yuritildi.
Hisobot davrida partiyaning dasturiy maqsad va vazifalarini ro‘yobga chiqarishda mahalliy vakillik organlariga partiyadan saylangan deputatlar faoliyati va tashabbuskorligini oshirishga, partiya tashkilotlari va guruhlari o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashga alohida e’tibor qaratilib, ularning faoliyati doimiy tahlil qilib borilgani qayd etildi.
– Shu kungacha 190 dan ziyod deputatlik so‘rovi o‘tkazildi, ularning 107 tasi fuqarolar murojaatlari asosida hal etilgan shikoyatlar bilan bog‘liq, – deydi partiya viloyat kengashi ijroiya qo‘mitasi devoni rahbari Sherzod Nurmatov. – Partiyamiz a’zolari odamlar bilan muloqotlar jarayonida turli dolzarb masalalarni o‘rganib, ularni bartaraf etish yuzasidan o‘z takliflarini berishga chaqirildi.
Plenumda Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yilida amalga oshiriladigan chora-tadbirlarda partiyaning har bir a’zosi shaxsiy javobgarlikni, mas’uliyatni his qilgan holda faol ishtirok etishi lozimligiga e’tibor qaratildi.

Повысится ответственность членов партии
Состоялся пленум Сырдарьинского областного совета Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш", посвященный обсуждению итогов деятельности в 2016 году и приоритетным задачам на 2017 год.
На пленуме, в котором приняли участие члены областного совета партии и фракции партии в Законодательной палате Олий Мажлиса Республики Узбекистан, представители районных и городских партийных организаций, уделялось особое внимание выполнению важных задач, намеченных в докладах Президента нашей страны на торжественном собрании в связи с 24-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан и расширенном заседании Кабинета Министров, посвященном итогам социально-экономического развития страны в 2016 году и важнейшим приоритетным направлениям экономической программы на 2017 год.
С критической и аналитической точки зрения была рассмотрена деятельность областного совета партии за минувший год, определены приоритетные задачи на 2017 год. На пленуме говорилось о необходимости активного участия в реализации Государственной программы "Год диалога с народом и интересов человека", последовательного претворения в жизнь идеи "Интересы человека - превыше всего", внедрения эффективных методов и механизмов налаживания открытого диалога с гражданами и электоратом.
Отмечалось, что за отчетный период уделялось особое внимание активизации деятельности и повышению инициативности депутатов, избранных от партии в местные представительные органы, в реализации программных целей и задач партии, укреплению сотрудничества между партийными организациями и группами, регулярно анализировалась их деятельность.
- К настоящему времени осуществлено более 190 депутатских запросов, - сказал руководитель аппарата Исполнительного комитета областного совета партии Шерзод Нурматов. - Члены нашей партии привлечены к изучению различных актуальных вопросов, возникающих во время диалога с населением, выработке своих предложений по устранению имеющихся проблем.
На пленуме отмечалась необходимость активного и ответственного участия каждого члена партии в реализации задач Года диалога с народом и интересов человека.